Concerts

My cellos and treble viol

This is a list of future and past concerts. The list is in mixed Scandinavian with a bit of English. This reflects the titles of the concerts and projects. From 2000 and backwards, the list is incomplete and only contains the few concerts I still have some documentation of.

2018:

 

2014:

22. juni 2014 kl. 14.00, Kobba Klintar, Åland: Nordiska visor med Maria Linde og Jørgen Bjørslev

2013:

Tidligbarok på originalinstrumenter med Jutlandia baroque
22. august 2013, kl. 19.30, Sønderho kirke, Danmark
21. august 2013, kl 19.30, Asperup kirke, Danmark
20. august 2013, kl. 20.00, Lønne kirke, Danmark
19. august 2013, kl. 14.20, Rytmisk efterskole, Båring, Middelfart, Danmark

2011:

18. august 2011, kl. 20.00, Søndre Hoe kirke, Fanø: Jutlandia Baroque på Vestjysk International Festival

15. august 2011, kl. 19.30, Ho Kirke, Ho, Danmark: Jutlandia Baroque

16. juni 2011, kl. 14.00, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg: Louise Hjort Hansens kandidateksamen

2. juni 2011, kl. 12.00, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg: Laura Seccos førsteårsprøve på gambe (jeg spillte soprangambe)

6. mai. 2011 kl. 12.10, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg: Jutlandia baroque m.fl

5. mai 2011 kl. 20.00, Bryndum kirke, Danmark: Koncert med Jutlandia Baroque
Musik av Platti, Couperin og Schmelzer

J. S. Bachs “Actus Tragicus” og Telemanns “Du aber, Daniel” med Esbjerg Tidlig Ensemble
22. mars 2011, Løgumkloster, Danmark
22. april 2011, Løgumkloster, Danmark

4. april 2011 kl. 19.00, Skads kirke, Esbjerg, Danmark: Koncert med Jutlandia Baroque
Musik av Platti, Couperin og Schmelzer

12. mars 2011 kl. 15.00, S:t Andreas kyrka, Malmö: Konsert med kyrkomusikstuderande vid Malmö Musikhögskola

“En kväll på kaffehuset” med Hurra Barockorkester under ledning av Peter Spissky
4. februar 2011 kl. 22.00, Palladium Baroque 2011, Palladium, Malmö
6. februar 2011 kl. 14.30, Klosterkyrkan, Lund
7. februar 2011 kl. 12.15, Konserthuset Kristianstad, Lilla salen
7. februar 2011 kl. 20.00, Litteraturhaus, København, Danmark
12. februar 2011 kl 19.00, Maria kyrka, Ystad

7. januar 2011 kl. 13.00, Studiescenen, DKDM, København: Kammermusikeksamen med Camilla Bachhausen, Christina Lauridsen, Turi Vethal, Alkvin Linsenhof, Birgitte Parsig og Magdalena Brostek

2010:

11. desember 2010, Ribe kirke, Danmark: Julekoncert med Esbjerg Tidlig Ensemble og Ribe kammerkor
Charpentiers Messe de minuit pour Noël, utdrag fra Händels Messias og assortert barok julemusik

5. desember 2010: Julekoncert i Aabenraa, Danmark
med Christina Dahl, Aviad Gershoni, Sct. Jørgens kirkes pigekor, Sct. Nicolai kirkes kor og barokorkesteret Stella nuova under ledelse av Mogens Fangel Damm

15. oktober kl. 18.00, S:t Staffansgården, Staffanstorp: Supercello cellokvartett
Firandet av kulturnatten 2010 med utställning av konst och hantverk och med konserter och show

Esbjerg Tidlig Ensemble’s sommerkoncerter
17. august 2010, Lønne kirke, Danmark
26. august 2010, Sønderho Internationale Guitarfestival, Søndre Ho kirke, Danmark

”I natt! I natt! 2”, Ystad operafestival
7. juli 2010, Ystads operafestival
8. juli 2010, Ystads operafestival

”I natt! I natt! 2”, Vadstena-Akademien
19. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Norrköping
20. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Norrköping

”I natt! I natt! 2”, Vadstena-Akademien
5. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
6. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
7. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
9. maj 2010 kl. 16.00, Östgötateatern, Linköping
12. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
13. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping

21. mars 2010 kl. 18.00, Brågarps kyrka, Staffanstorp, Sverige: Eva-Lis Carlsson, Boel Adler, Einar Mostad och Cecilia Österlin spelar barock kyrkomusik. Musik av Pergolesi, Vivaldi, Schütz &c.

”I natt! I natt! 2”, Malmö Opera
6. mars 2010 kl. 19.00, Ystad teater
7. mars 2010 kl. 16.00, Ystad teater
10. mars 2010 kl. 19.00, Kristianstads teater
11. mars 2010 kl. 19.00, Kristianstads teater
14. mars 2010 kl. 16.00, Humlescenen, Bromölla
19. mars 2010 kl. 19.00, Lund Stadsteater
21. mars 2010 kl. 12.00, Malmö opera, Teaterns dag
23. mars 2010 kl. 19.00, Röda Salongen, Hässleholm
28. mars 2010 kl. 18.00, Tivolihuset, Höganäs
7. april 2010 kl. 19.30, Stora scenen, Malmö opera
8. april 2010 kl. 19.30, Stora scenen, Malmö opera
11. april 2010 kl. 19.30, Borgen, Osby
15. april 2010 kl. 19.30, Helsingborgs Stadsteater
17. april 2010 kl 19.00, Landskrona Teater
27. april 2010 kl. 19.00, Stora scenen, Malmö opera
28. april 2010 kl. 19.00, Stora scenen, Malmö opera

6. januar 2010, S:ta Anna kyrka, Lyby, Sverige: 13. dagskonsert med Amarilli Consort

2009:

13. desember 2009 kl. 17.00, Allhelgonakyrkan, Lund, Sverige: Luciakonsert

Hommage à Händel med Notto Birkeland (orgel) og l’État libre de Neige
12. november 2009 kl. 19.30, Slemmestad kirke, Oslo, Norge og
13. november 2009 kl. 19.30, Fagerborg kirke, Oslo, Norge

31. oktober 2009 kl. 11.00, Sankt Johannes kyrka, Malmö, Sverige: Allehelgonsgudstjänst

17. oktober 2009 kl. 15.00, Tryde kyrka, Tomelilla, Sverige: Tomelilla Vokalensemble & instrumentalister under ledning av Susanne Larsson. Bachs Magnificat och kammarmusik

Esbjerg Tidlig Ensemble’s sommerkonserter
17. august 2009 kl. 19.00, Struer Kirke, Struer, Danmark
19. august 2009 kl. 19.00, Vestjysk Musikkonservatorium, Esbjerg, Danmark
Musikk av Rameau, Buxtehude, Uccelini, Sammartini og Telemann

“Papa Haydn’s Ghost stories” med L’État libre de Neige
9. august 2009 kl. 16.00: Bø Prestegard, Bø i Telemark
12. august 2009 kl. 20.00, Oslo Ladegård, Oslo, Norge

18. juni 2009, kl 13.00, Bethlehemskirken, København: Rachel Podger og DKDMs barokkensemble
Musikk av Rebel, Bach (J. S.), Händel og Purcell

28. mai. 2009 kl. 15.00, DKDM Studiescenen, København: Christina Lauridsens blokkfløjteeksamen
Musikk fra middelalder til i dag

26. mai 2009, kl. 10.00, Simeonskirken, København: Eksamenskonsert i barokkcello
Musikk av Vitali, Frescobaldi, Ortiz, Jacchini, Barrière, Geminiani og Boccherini

24. mai 2009, kl. 16.00, Treenigheden kirke, Esbjerg: Esbjerg Tidlig Ensemble
Musikk av Frescobaldi, Castello, Uccelini, Ortiz, Jacchini, Sammartini og Telemann

Purcells “Dido & Æneas”
Hurra Barockorkester och Mästerverk Sångare under ledning av Peter Spissky og Thomas Pitt
9. februar 2009, Studiescenen, DKDM, København, Danmark og
6. februar 2009 kl. 22.00, Palladium, Malmö (under Palladium Baroque festival)

15. januar 2009, Orgelsalen, DKDM, København, Danmark: Alfredo Bernardini og DKDMs barokensemble spiller J. S. Bach, G. Ph. Telemann og G. B. Fontana

“A journey of sentiments” with Joseph M Killian Ballantyne and friends
8. og 9. Januar 2009, Studiescenen, DKDM, København, Danmark

2008:

11. desember 2008 kl. 13.00, Studiescenen, DKDM, København, Danmark: Rachel Podger og DKDM barokensemble spiller Schmelzer, Händel, von Biber og Muffat

13. november 2008 kl. 19.30: Studiekoncert med sangere fra DKDM

“En rejse i følelsernes logik” med Andreas Hempel, Joseph M. Ballantyne & Einar Mostad
15. september 2008, kl. 16.00, St. Stefans Kirke, Nørrebro, Danmark
15. september 2008, kl. 20.00, Catz vinbar, København, Danmark
11. september 2008, kl. 19. 30, St. Albans kirke, København, Danmark
16. september 2008, kl. 22.00, Tango bar, København, Danmark

Esbjerg Tidlig Ensembles sommerkoncerter
18. august 2008 kl. 20.00, Lønne kirke, Danmark
19. august 2008 kl. 19.30, Sct. Jacobi kirke, Varde, Danmark
20. august 2008 kl. 19.30, Hedeagerkirken, Danmark
21. august 2008 kl. 20.00, Sønderho Guitarfestival, Sønderho kirke, Fanø, Danmark

Jazepa Vitola Latvijas Muzikas akademija: Baltijas baroka vasaras akademija Skandinavijas un Baltijas
9. august 2008 kl. 18.30, Ventspils Muzikas koledzas, Lielaja zale, Ventspils, Latvia
10. august 2008 kl. 18.00, Ventspils Livonijas ordena pili, Ventspils, Latvia

9. juni 2008 kl. 19.30, VMK, Esbjerg, Danmark: Diplomkoncert for Ingeborg Christophersen

9. juni 2008 kl. 16.00, VMK, Esbjerg, Danmark: Diplomkoncert for Niklas Saers

9. juni 2008 kl 17.30, VMK, Esbjerg, Danmark: Diplomkoncert for Louise Hjorth Hansen

7. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark: Bacheloreksamen for Hanne Skogberg

6. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København: Eksamen i kammermusikk for Einar Mostad

4. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark: Kandidateksamen i kammermusik for Lars Henrik Johansen

4. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark: Eksamen i barokcello for Einar Mostad

3. juni 2008 kl. 12.00, Levinsalen, Norges Musikhøgskole, Oslo, Norge: Bacheloreksamen for Kitty Lossius

11. april 2008 kl. 12.15 og 15.30, Nicolai Scene, Kolding, Danmark: Esbjerg Tidlig Ensembles vårkonsert

1. april 2008 kl. 20.00, Vartov kirke, København, Danmark: Kammermusik med orgelstuderende

15. mars 2008 kl 16.00, Johanneskirken, Brørup, Danmark: Esbjerg Tidig Ensemble spiller Corelli, Couperin og Hotteterre

5. mars 2008 kl. 20.00, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark: Rachel Podger og DKDMs barokensemble spiller Händel, Erlebach og Vivaldi

8. februar 2008 kl. 16.00, Vor Frelsers kirke, Esbjerg: Esbjerg Tidlig Ensemble spiller Uccelini, Buxtehude, Couperin, Cima, Corelli og Castello

30. januar 2008, Holmens kirke, København, Danmark: Bach Magnificat og kammermusik med Holmens kantori og Holmens barokensemble

2007:

20. desember 2007 kl 12.00, Koncertsalen, DKDM, København: Gitte Nyholms kammermusikeksamen

7. desember 2007 kl 17.00, Frederiksberg kirke, Frederiksberg, Danmark: Adventskonsert med DKDMS barokkensemble under ledelse av Peter Spissky og Thomas Pitt

4. desember 2007 kl 15, Koncertsalen, DKDM, København: Hanna Englunds eksamenskonsert

19. november 2007 kl. 20, Prøvesalen, DKDM, København: Barokkcellokonsert

4. november 2007 kl 14, Glumsø kirke, Danmark: Allehelgengudstjeneste

31. oktober 2007 kl 19, Kastelskirken, København, Danmark: Onsdagskonsert i samarbeid mellom Wonderful Copenhagen og DKDM

6. juli 2007, kl 20, Sorø Klosterkirke og 7. juli 2007 kl 15, Sct. Mariæ kirke, Helsingør, Danmark:
Afslutningskoncert for nordisk masterclass med Ton Koopman med tema Buxtehude

7. juni 2007 kl. 18, Gunnar Sævigs Sal, Griegakademiet, Bergen: Runa Isenes bacheloreksamen

7. juni 2007 kl. 14, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen: Musici Holbergenses spiller musikk av André Campra og Charles Dieupart

28. mai 2007 kl. 13, Grieghallens foajé, Bergen: Stikk Innom konsert med Sunniva Lien Olsen, samrbeid mellom Festspillene i Bergen og Griegakademiet

24 mai 2007 kl 12, Grieghallens foajé, Bergen: Stikk Innom konsert med Musici Holbergenses

29. mars 2007 kl 18, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Konsert med barokkinterpretasjons-klassen med venner (f.eks. meg)

23. mars 2007 kl 19.30, Fusa kyrkje, Fusa: Barokke triosonater med Musici Holbergenses

15. mars 2007 kl. 14, Latinskolen / Skolemuséet, Bergen: Konsert med Musici Holbergenses

28. januar 2007 kl 14, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen: Verdslege italienske kantater og sonater av Vivaldi og Händel
med Sjur Haga Bringeland, Rikke Lina Johansen, Einar Mostad og Daniel Tang Gundersen

2006:

14. desember 2006 kl. 17.30, Prøvesalen, Griegakademiet, Bergen: Diverse barokkmusikk ved Luana Gundersen, Anette Bjørnenak, Sjur Haga Bringeland, Frode Thorsen, Einar Mostad, Daniel Tang Gundersen, Hans Knut Sveen

8. desember 2006 kl 13.00, Orgelsalen, Griegakademiet, Bergen: Eksamen i barokkcello for Einar Mostad. Med Daniel Tang Gundersen på cembalo.

30. november 2006 kl. 18, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Kantater og sonater av Telemann og Händel. Med Rikke Lina Johansen, Sjur Haga Bringeland, Einar Mostad og Daniel Tang Gundersen

28. november 2006 kl. 17.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Holbergdagene i Bergen: Seminarkonsert om musikken i tidsskrifter på 1700-tallet. Rikke Lina Johansen, Frode Thorsen, Jostein Gundersen, Einar Mostad og Hans Knut Sveen

5. november 2006 kl. 18.00, Eidsvåg kirke, Åsane: Allehelgenskveld med vokalgruppen 8 stemer, Ådne Svalastog, Liv Leirevaag, Einar Mostad, Jon Stubberud, Trond Wathne og forsangergruppe fra Eidsvåg kirkekor

2. november 2006 kl. 19.00, Eidsvåg kirke, Åsane: Pusterom med vokalgruppen 8 stemer, Ådne Svalastog, Liv Leirevaag, Einar Mostad, Ingrid Mostad Bråten og Jon Stubberud

19. oktober 2006 kl 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Konsert med musikk av Telemann, Froberger og Hotteterre med Sjur Haga Bringeland, Einar Mostad, Daniel T. Gundersen, Anne C Bjørnenak, Rikke Lina Johansen og Hans Knut Sveen

23. september 2006 kl. 14.00, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen: Musici Holbergenses spiller J. S. Bach og A. Vivaldi

7. juli 2006 kl 20.00, Klosterkirken, Nykøbing Falster, Danmark: Avsluttningskonsert etter DKDMs Masterclass i tidlig musikk på Fuglsang slot

17. og 18. juni 2006 kl 15.00, Kinn kyrke, Kinn, Norge: Konserter med Musici Holbergenses som en del av Kinnaspelet

10. juni 2006 kl. 11.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Sigrun Brauts eksamenskonsert

Musikk av familien Bach med Herr Berlins Peblinge barokkensemble og kor (jeg sang i koret)
8. april 2006 kl. 19.30: Mariakirken, Bergen
9. april 2006 kl. 19.00: Nore Neset kyrkje, Os

2005:

17. desember 2005 kl. 19.00, Mariakirken, Bergen:Musici Holbergenses’ Adventskonsert
Musikk av Vivaldi, Telemann, Händel og Bach

10. november 2005 kl 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Konsert med barokkinterpretasjonsklassen

6. november 2005 kl. 18, Askøyhallen: Knut Buen i ord og tonar
med Kammersolistane og Strusshamn Musikkforening (jeg sang i Kammersolistane)

9. juni 2005 kl. 14.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Eksamenskonsert for Runa Isene
med Bergen Unge Kammerorkester, dir Tone M. Birkeland (jeg spillte for anledningen med i BUK)

9. juni 2005 kl. 12.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Eksamenskonsert for Sjur Haga Bringeland
med Einar Mostad, barokkcello og Hans Knut Sveen, cembalo

5. juni 2005 kl. 22.00, Johanneskirken: ”Grenseløs Gud” Jazzmesse med Kammersolistane og band (jeg sang i Kammersolistane)

18. mai 2005 kl. 21.15, Det Akademiske Kvartér: Høybarokk aften på Opera Café med Studentersamfunnet

29. april kl 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Ingrid Eriksen og Einar Mostad spiller Frescobaldi og di Selma

18. april 2005 kl. 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Musikk av Stig Wernø Holter
Musikere fra Bergen filharmoniske orkester og Griegakademiet

13. april 2005 kl. 19.00, Logen teater: ”De unges kammerkonsert” nr 25, Bergen kammermusikkforening
Bømlo kammerorkester, JIMIA-kvartetten, harpe og strykere fra Griegakademiet, Trio fra Barrat-Due & Kammersolistane (Jeg sang i Kammersolistane)

13. mars 2005 kl 13.00, Grieghallen: Orkestermatiné med Turnforeningens orkester, Fana Unge strykere, Askøy unge strykere, Bønes skoleorkester, Kirkevoll Skoleorkester, Regnbuen Barneorkester og Åsane unge strykere. (Jeg dirigerte Åsane Unge strykere.)

27. februar 2005, Mariakirken: Konsert med kammersolistane (Jeg sang.)

25. februar 2005 kl. 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Konsert med Sjur Haga Bringeland (blokkfløyter), Frode Thorsen (blokkfløyter), Einar Mostad (barokkcello) og Hans Knut Sveen (cembalo)

20. januar 2005 kl. 18.00: Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet: Konsert med Sjur Haga Bringeland (blokkfløyter), Runa Isene (barokkfiolin), Einar Mostad (barokkcello) og Hans Knut Sveen (cembalo)

2004:

18. november 2004, 18.00, Gunnar Sævigs sal, The Grieg acadamy, Bergen: Grieg akademiets barokkklasse
Kantater, Sonater og Motetter av Telemann, Corelli, Monteverdi og Corrette

?. Oktober 2004, 19.00, Førde Kulturhus, Førde: Bergen Unge kammerorkester & Marianne Juvik Sæbø
Musikk av Per Indrehus, tekster av Jakob Sande og Olav H. Hauge

15. oktober 2004, 19.00, Bergen Domkirke, Bergen: Griegakademiets åpningskonsert
Musikk av Britten, Franck og Bruckner (jeg sang i koret)

9. juni 2004, 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen, Norge: Bacheloreksamen for Einar Mostad, cello
Beethoven variasjoner, Schumann cellokonsert og J. S. Bach suite 5 (på barokkcello)
med Torleif Torgersen på piano

4. mai 2004, 18.00, Trefaldighetskyrkan, Örebro, Sverige: Vox IV
Svenska körfavoriter

9. mai 2004, 10.00, Olaus Petri kyrka, Örebro: Mass by Steve Dobrogosz
med W. Åhlén, Olaus Petri Vocalis, Musikhögskolansa kammarorkester under ledning av S. Dobrogosz

16. mai 2004, 19.00, S:t Nicolai kyrka (del I) och Musikhögskolans konsertsal (del II), Örebro: Vårcaprice med Musikhögskolans vokalensemble, dir. S. Ågren
Körmaraton med höjdpunkter från årets repertoire

21. april 2004, 12.15, S:t Nicolai kyrka, Örebro: Lunchkonsert med Emma Samuelsson (cello) och Einar Mostad (barockcello)
Suite IV og V for solo cello av Johann Sebastian Bach

17. april 2004, 17.00, S:t Mikaels kyrka, Örebro: Examenskonsert för Sara Lindestrand (fiol) och Mirjam Claar (piano och orgel)
med M. Jansson, A. Andersson, K. Svensson, A. Nordberg och E. Mostad
Musik av T. Lindberg, P. H. Olsson, E. von Koch, R. Schumann, C. Sved, B. Olle, H. A. Olsson, O. Lindberg, F. Schubert, E. Grieg och F. Poulenc

3. april 2004, 18.00, Längbro kyrka, Örebro: Examenskonsert för Monika Johansson (flöjt) och Marija Dropulic (piano)
med S. Östersjö, A. Braw, E. Mostad och M. Axelsson
Musik av F. Chopin, B. Bartok, G. “Sting” Summer, Ch. T. Griffes, D. Sjostakovitj, R. Dick och B. Martinu

27. mars 2004, 16.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Barbro Rydhamn (sång) och Marie Axelsson (sång)
med K. B. Tyrénius, M. Claar, M. Johansson, E. Mostad, A. Junæus, A. Andersson, L. Enoksson, J. Lilliedahl, A. Nordberg, D. Gidlund, R. Mortensen, S. Lindestrand, K. Svensson, E. Långström, M. Pethrus och J. Gellertz
Musik av Bernstein, Brahms, Linde, Telemann, Foster, Lidner, Nilsson, Porter, Widmark, Törnqvist, Nyberg, Widmark, Lindahl, Goffin och C. King

19. mars 2004, Betelkyrkan, Örebro: Konsert med barockcello
med Einar Mostad (barockcello), Ingrid Morgan (barockcello) och Kristina Balstedt-Tyrénius (cembalo)
Sonater och suiter av Vivaldi, Boismortier och J. S. Bach

13. mars 2004, 16.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Karin Svensson (fiol) och Anders Nordberg (perkussion)
med H. Gerdevåg, A. Johansson, S. Östersjö, E. Strååt, A. Braw, E. Mostad, M. Jansson, H. Helgesson, M. Sundin, M. Larsson, J. aveskog, R. Mellbin, P. Nygren, J. Boström, J. Gudmunsson, A. Gustafsson, M. Gustafsson, H. Nordén, P. Westin, D. Gidlund, H. Stadell-Mellbin och M. Edlund.
Musik av Anonymus, J. Svendsen, E. Grieg, Omas-Per, Viksta Lasse, S. Wonder, R. Hargrove, S. Kupa, E. Castillo, G. Hollingsworth och P. Simon

10. mars 2004, 19.00, Olaus Petri kyrka, Örebro: Mass by Steve Dobrogosz
med W. Åhlén, Olaus Petri Vocalis, Musikhögskolansa kammarorkester under ledning av S. Dobrogosz

9. mars 2004, 19.30, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Evelina Långström (fiol) och Einar Mostad (cello och barockcello)
med S. Östersjö, E. Strååt, A. Braw, M. Jansson och K. Balstedt-Tyrénius.
Musik av J. H. Roman, P. Hindemith, W. Stenhammar, R. Schumann och J. S. Bach

12. februari 2004, 19.00, Örebro konserthus, Örebro: Meet the Beatles
med Mats Norefalk, kör och solister från Musikhögskolan och Svenska kammarorkestern dir. Jerker Johansson (jag spelade med orkestern)
Musik av Beatles arrangert av Mats Norefalk

7. februari 2004, 16.00, Örebro konserthus, Örebro: Doktorgradspromotion och årsfestlighet för Örebro Universitet
med Musikhögskolans vokalensemble dir. S. Ågren och Svenska kammarorkestern dir. K. Andreasson (jag sång i vokalensemblen)
Musik av Vivaldi, Martin, Nystedt, Johanson and Bagge

6. februari 2004, ?, Vox IV
Musik av L.-E. Larsson, M. Duruflé, B. Lowén, O. Gibbons, O. di Lasso och R. Vaughan Williams

5. februari 2004, 19.30, S:t Nicolai kyrka, Örebro: Kaos är granne med Gud
med Musikhögskolans vokalensemble, dir. S. Ågren, Brassband från Musikhögskolan, dri J.-A. Hall, K. Persson, Th. Landahl, K.-M. Jansson, M. Gelang, L. Holmqvist, L. Forss, K. Kallenberg och M. Hoff
Musik av Barber, Bagge, Purcell, Nystedt, S.-E. Johanson och Messian.

4. februari 2004, 19.00, Vasakyrkan, Örebro: Konsert i vintermörkret
med cellisterna Kajsa Persson, Tua Larsson, Emma Samuelsson, Einar Mostad och pianisten Kristina Balstedt Tyrénius.
Musik av Bruch, Isfält, Schumann, de Boismortier och Schostakovitsch

2003:

12. och 13. december 2003, Svenska kyrkan i Köpenhamn, Danmark: Svensk Lucia konsert
med Örebro Musikhögskolas Vokalensemble, dir. S. Ågren
Svenska Lucia- och Julfavoriter, konsert i samarbete med Svenska torparföreningen, Danmark

5. december 2003, 19.30, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Emilia Wadensten (piano och komposition)
med L. Enoksson, A. Nordberg, A. Andersson, S. Lindestrand, Chr. Wadensten, K. Svensson, E. Strååt, F. Andersson, E. Mostad, M. Salmonsson & E. Österlund
Musik av Emilia Wadensten

5. december 2003, 12.30, Virénsalen, Örebro konserthus, Örebro: Musik för två
med kammarmusikensembler från Örebro Musikhögskola
Musik av Telemann, Beethoven, de Boismortier och Brahms.

30. november 2003, 18.00, Olaus Petri kyrka, Örebro: Messe av Frank Martin
med Örebro Musikhögskolas vokalensemble, dir. S. Ågren

25. november 2003, 15.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Vox IV
Blandade körbitar

22. oktober 2003, 12.15, S:t Nicolai kyrka, Örebro: Le déjuner avec deux violoncelles
E. Mostad (barockcello), I. Morgan (barockcello) och K. M. Jansson (orgel)
Sonater av Corette, Barrière och Boismortier

31. juli, 5. och 10. august 2003, Elverumshallen, Elverum, Norge: Ungdomssymfonikerne dir. A. Boreyko og E. Aadland
med A. Tellefsen, S. Eilertsen, A. Sponberg, A. Loguin, S. Wick, D. Boyd and O. E. Antonsen
Orkesterverk av Søderlind, Brahms, Rimsky-Korsakov, Tsjaikovskij, Haydn, Sandström, Blake, Strauss, Sæverud og Bartok.

12. juni 2003, 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Eksamenskonsert for Linda Porsanger (fløyte)
med G. Peterson, K. Hanken, T. Mjøs, A. Ringdal, I. Hatleid, B. Lindik, T. Hannevold, Ø. Herfinndal, J. Klavenes, O. T. Lindeberg, Ø. Eiksund, M. Heimdal, L. Bønes, R. Odriozola, M. J. Monsen, E. Mostad og Å. Natås.
Musikk av L. Foss, W. A. Mozart med flere.

12. juni 2003, 14.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Eksamenskonsert for Helene Seppänen (fløyte)
med K. Kobayashi, R. Odriozola, E. Mostad og S. K. Klippen
Musikk av Mozart, Böhm, Lindholm, Dutilleux og Wallin

10. juni 2003, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Eksamenskonsert for Therese Vegerfors (cello)
med S. Klippen, R. H. Sandstad, Ø. Eiksund, L. Bønes, J. Nome, S. Volden, K. Pedersen, E. Haake, E. Mostad og M. Monsen
Musikk av C. Franck, F. J. Haydn og P. Boulez

14. mai 2003, 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: “Choosing notes to see if they make friends” – Musikk av Ricardo Odriozola
med A. Bjørnenak, R. Odriozola, H. Kvasnes, E. Haake, T. Gulbrandsøy, J. Adler, A.-L. Chiu, M. Monsen, B. Gulbrandsen, H. Halleland, K. Kobayashi, E. Mostad, E. Røttingen, L. O. Korsnes, M. Gunnufsen, C. S. Valle, S. E. Olsen og J. Nome

12. april 2003, 16.30, Galleri 3,14, Bergen: Barokk aften
med I. Eriksen, A. C. Bjørnenak og E. Mostad
Musikk av Corelli, Telemann, Mr. Finger og Storace

9. april 2003, 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen: Ny musikk av Magnar Heimdal, Sjur Hjeltnes, Ruben Sverre Gjertsen og Sigurd Fischer Olsen
med Griegakademiets Sinfonietta, dir. R. Odriozola og Griegakademiets celloensemble

Chr. W. Gluck: Orfeo & Euredice
– 25. og 26. mars 2003, BIT teatergarasjen, Bergen, Norge
– 30. og 31. mars 2003, Kulturhuset, Järna, Sverige
med solister og kor fra Bergen Steinerskole og orkester fra Griegakademiet, dir. H. M. Skrede

2002:

8. desember 2002, kl. 15.30, Prøvesalen, Griegakademiet, Bergen: Konsert med Griegakademiets celloklasse
Musikk av Beethoven, Mendelssohn-Bartholdy, Schumann, Brahms og Tchaikovsky

31. august 2002, kl. 19.30, Bergen Domkirke, Bergen: Griegakademiets åpningskonsert
med Griegakademiets kammerorkester, Griegakademiets sinfonietta og Griegakademiets kammerkor
Musikk av Mikalsen, Olsen, Hjeltnes, Telemann, Blom, Gjertsen, Hellesen, Karlstrøm, Heimdal og Rachmaninov.

30. mai 2002, kl. 13.00, Sigurd Lie salen, Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder, Kristiansand: Eksamenskonsert for Einar Mostad
med Terje Mathiesen, piano
Musikk av O. Messiaen, C. Saint-Saëns, J. S. Bach og F. Mendelssohn-Bartholdy

19. april 2002, kl. 19.00, Amalienborg, Vågsbygd: Kammermusikkaften
Musikk av Turina, Fauré, Debussy, Duparc, Berkeley, Martinu, Villa Lobos, Saint-Saëns og Piazolla.

2001:

Julekonsert
– 7. desember 2001, kl. 20.00 Vennesla Frikirke, Vennesla
– 8. desember 2001, kl. 18.00, Vågsbygd kirke, Kristiansand
– 9. desember 2001, kl. 18.00, Valle kulturhus, Valle
med Kirsten Bråten Berg, Audbjørg Straum Aslaksen, Agder orkesterforening dir. M. Birkeland og Syngjandi Kor dir. T. Michaelsen
Musikk av L. Andersen, J. S. Bach, Breslau, Anonymus, Poulenc, Alnæs, Adam, Gounod og Händel.

Celloklassen ved Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder
– 3. desember 2002, kl. 19.30, Arendal Rådhus, Arendal
– 4. desember 2001, kl. 18.00, Sigurd Lie Salen, Musikkens hus, Kristiansand
med A. Seljåsen, E. Mostad, D. Jovanovic, M. Birkeland og T. Mathiesen
Musikk av Senaillé, Byrd, Tsjaikovskij, Mendelssohn-Bartholdy, Vivaldi, Händel, W. A. Mozart og Berlioz

20. november 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Konsert med konservatoriets strykerklasse
med M. Mendelson, D. Jovanovic, A. Miedler, R. Flatin, T. Mathisen & E. Mostad
Musikk av Hellstenius, Mendelssohn-Bartholdy, Jensch og Brahms

6. november 2001 kl. 20.00,Sigurd Lie salen, Msuikkens Hus, Kristiansand: Konsert med konservatoriets cellister
med D. Jovanovic, E. Mostad, A. Seljåsen, M. Birkeland & T. Mathisen
Musikk av Haydn, Matheson, Senaillé, Tchaikovsky, Mendelssohn-Bartholdy og Vivaldi

31. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Konsert
med H. Wilder, J. A. Benestad, P. H. Kulsvehagen, A. Stranger, M. Aas, M. Økstad, K. Ormseth, S. Ormseth, J. Høigilt, V. Slettebakk, M. Bergane, H. C. Webb, H. Hansen, A. Juva, T. Juva, celloensemble og M. Seilskjær
Musikk av J. S. Bach, H. Mancini, D. Kabalevskij, W. A. Mozart, E. Grieg, Anonymus (folk music), C. Debussy, F. Chopin, V. Monti og H. Villa-Lobos

14. mai 2001 kl. 12.00, Christiansand Kunstforening, Kristiansand: Spansk lunsj
med N. Johnson, Chr. Marøy, T. Mathisen, J. R. Lorentzen, T. Birkeland, R. K. Jakobsen, A. Røynås, E. Kristiansen, M. Birkeland, R. Birkeland, A. Seljåsen, E. Mostad, W. Kärner, A. Bræin, I. Andersen og S. Hartveit
Musikk av Albeniz, Granados, Tarrega, Rodrigo, Sagre og Villa-Lobos

12. mai 2001 kl. 10.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Kammermusikkeksamen
med V. Slettebakk, I. Kannelønning, N. Johnson, Ch. Meidell, S. Realfsen, T. I. Sukke, A. Svindland, K. H. Liland, R. K. Jakobsen, R. Flatin, L. O. Jortveit, E. Mostad, Chr. Marøy, E. Kristiansen, E. Røine, T. Birkeland, L. Kyllingstad, M. Birkeland, G. Bræck, L. Rekedal, B. Rønnekleiv, A. Røynås, M. Berglund, J. M. Baarøy, A. G. Lunde og T. Mathisen
Musikk av J. S. Bach, R. Schumann, T. I. Sukke, F. J. Haydn, G. B. Pergolesi, F. Schubert, W. A. Mozart, M. Arnold, G. Verdi, I. Albeniz, F. Carulli, A. Khatshaturjan og J. Dowland

8. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: En barokkonsert
med barokkinterpretasjonsklassen ved Musikkonservatoriet
Musikk av J. S. Bach, H. Purcell og G. F. Händel

8. mai 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Kristiansand: Eksamenskonsert i komposisjon/arrangering for Tor Ingar Sukke
med N. Johnson, L. O. Jortveit, R. Flatin, A. G. Lunde, J. Køhn, A. Jiva, E. Mostad, O Mundal, A. Svindland, K. H. Liland, R. Jakobsen, T. I. Sukke, E. Kristiansen og V. Slettebakk

A. M. Haugland Nilsen, violin solo og Agder orkesterforening dir. E. Chr. Mordal
– 5. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
– 6. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
Musikk av E. Grieg, J. Svendsen, P. I. Tchaikovsky, F. Farkas og M. Bruch

8. april 2001, Grim kirke, Kristiansand: Pergolesi: Stabat Mater
med solistene E. Kristiansen og Chr. Marøy og L. K. Kyllingstad, R. Flatin, E. Røine, E. Mostad og G. Wilder i orkesteret

17. mars 2001 kl. 13.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Norsk Lunsj
med kammerorkester og solister
Musikk av Grieg and Svendsen

13. mars 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Konsert med konservatoriets strykere
med A. Seljåsen, T. Mathisen, L. Kyllingstad, E. Mostad, R. Flatin, R. Birkeland og S. Refvik.
Musikk av F. Bridge, T. Bjørklund, F. Schubert og E. Lalo

2000:
(Herfra og bakover i tid er det bare et fåtall av konsertene jeg har spilt på som jeg har oversikt over.)

22. november 2000 kl. 13.15, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Huskonsert
med A. Pedersen, R. Flatin, A. Røynås, A. Seljåsen, A. Tyvand, E. Mostad, T. I. Sukke og J. Køhn
Musikk av A. Khachaturian, E. Block, D. Schostakovich, E. Granados og B. Bartok

21. november 2000 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Bach i Agder – Fugens kunst
med J. Køhn, A. Pedersen, R. Flatin, A. Juva, E. Mostad, O. Mundal, Ø. S. Gundersen, S. Eriksen og G. E. Flesje

14. november 2000 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Konsert med konservatoriets strykere
med E. Mostad, T. Mathisen, L. Kyllingstad, R. Birkeland, K. Å. Stoveland og A. Seljåsen
Musikk av J. Svendsen, L. van Beethoven, J. S. Bach og E. Bloch

8. februar 2000 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Kammermusikkonsert
med L. Rogerm A, Hals, L. Kyllingstad, K. Å. Stoveland, R. Birkeland, E. Stokker, M. Skougen, J. Køhn, T. Birkeland, A. G. Lunde, A. Svindland, R. Flatin og E. Mostad
Musikk av J. Brahms, J. M. Damase, N. Marshall og P. Tchaikovsky

1999:

8. desember 1999 kl. 13.15, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Huskonsert
med E. Mostad, L. O. Jortveit, O. Mundal, M. Berglund, J. R. Lorentzen, R. Jakobsen and K. H. Liland
Musikk av J. S. Bach, E. Mostad, Bizet og R. Dyens

30. november 1999 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand: Konsert med konservatoriets strykere
med E. Mostad, O. Mundal, L. Kyllingstad, T. Mathisen, K. Å. Stoveland, A. Hals, E. Røine, R. Flatin og R. Birkeland
Musikk av C. Saint-Saëns, W. A. Mozart, J. Kvandal, B. Brustad, J. Brahms, H. Wieniawski og E. Elgar

19. og 20. november 1999, Dahlske vgs, Grimstad, Norway: Purcells Dido og Æneas
med E.-K. Egede-Nissen, J. Martinsen, M. Elveseter, Chr. Marøy, E. Kristiansen, R. G. Sæther, R. Aurjord, M. B. Berglund, R. Moen, kor fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder og Vågsbygd Videregående skole, musikklinja, orkester fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder, dir. A. Gluch og master of ceremonies J. H. Henriksen
Scenisk versjon med solister fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder

1998:

Viken Folkehøgskoles Julekonsert
– 12. desember 1998 kl. 15.00, Hoff kirke, Toten, Nroway
– 15. desember 1998 kl. 19.00, Gjøvik kirke, Gjøvik, Norway
med Viken skolekor, dir K. Peterson-Øverleir, Mirabile Dictu, dir M. Dirdal, Viken Mannskor dir. S. Møller og Viken kammerkor, dir. S. Møller
Musikk av Møller, Brorson/Schulz/Kverno, Wilcocks, Waugh-Williams, Alnæs, Britten, Anonymus/Møller, Öhrwall og Kvam

28. juni 1998 kl. 21.00, Parco Villa Bressanin, Villeggiando, Italia: International Music meeting
med Orchestra Giovanile del Veneto, Bestum kammerorkester og Østfold Ungdomsorkester og solistene A. Ryde, E. Mostad, E. Dona, F. Carezzoli, R. de Maio og F. Gallo
Musikk av A. Corelli, L. Mozart, E. Grieg, L. E. Larson, A. Vivaldi, B. Britten, A. Piazzolla og P. Johnston

1994:

17. april 1994, Tune Kirke, Sarpsborg: Konsert med Tune kirkes Pikekor, dir V. Djupang og Østfold Ungdomsorkester, dir. T. Moe Hansen

1993:

7. november 1993, 19.00, Østfoldhallen, Fredrikstad: Grieg 93
orkester med musikere fra Østfold, dir. T. Boye Hansen og G. Helgerød, N. O. Oftebro, K. Gudim og N. Ribera, danserne P. Å. Johannesen og H. Hasle
Grieg: I høst, Den Bergtekne, Landkjenning, Hvad est du dog schøn, I himmelen og Peer Gynt suites 1 og 2

27. april 1993, Bibliotekets aula, Fredrikstad, Norway: Griegjubileumskonsert med Jens Harald Bratlie, Fredrikstad byorkester og Østfold Ungdomsorkester
Mars fra Sigurd Jorsalfar, Våren, Norske danser nr. 3 og 4, og pianokonserten

16. mars 1993 kl. 19.00, St. Croix huset, Fredrikstad: Konsert med Fredrikstad musikkskoles kammerorkester, dir Chen Zuting
Musikk av Vivaldi og J. S. Bach

1986:

27. oktober 1986 kl. 13.00, Lekerommet, Barneavdelingen, St. Joseph, Sykehuset Østfold, Fredrikstad: Fiolinkonsert med Einar Mostad